Autorzy Adrian Zarański

Adrian Zarański

Komety, obłok Oorta i wiek Układu Słonecznego

Komety tworzą wspaniałe widowisko na nocnym niebie, gdy się pojawią. Ale mówią nam one także coś na temat wieku Układu Słonecznego.

Dziobak – łamigłówka dla teorii ewolucji

Dziobak to jedno z najdziwniejszych zwierząt na Ziemi. Jednak jego cechy sugerują, że zamiast wyewoluować, został stworzony przez Boga.

Potop według Indian z Wielkiego Kanionu Kolorado

Indianie z Wielkiego Kanionu Kolorado również mają swoje wersje legendy o potopie. Jak bardzo ich potop jest podobny do biblijnego?

Pierścienie Saturna dowodem na młody wiek Układu Słonecznego

Pierścienie Saturna są jednym z najpiękniejszych obiektów Układu Słonecznego. Okazuje się też, że nie mogą one istnieć miliardy lat.

Galaktyki z symulacji inne od rzeczywistych

Najnowsza symulacja pokazuje, że galaktyki rozwinęły się inaczej niż przewiduje przyjęty model kosmologiczny. Jak to interpretować?

Teistyczny ewolucjonizm a śmierć zwierząt

Teistyczny ewolucjonizm próbuje pogodzić teorię ewolucji z wiarą biblijną. Jednak na przeszkodzie stoi śmierć, czyli zjawisko umierania.

Gwiazdy III populacji – problem dla Wielkiego Wybuchu

W celu potwierdzenia teorii Wielkiego Wybuchu astronomowie pragną znaleźć tzw. gwiazdy III populacji. Jednak wciąż im się one wymykają z rąk.

Jak powstał mechanizm naprawy DNA?

DNA posiada coś takiego, jak mechanizm naprawy. Naukowcy dopiero odkrywają, jak on działa. Tymczasem jego istnienie świadczy o mądrości Boga.

Najwyższy bóg w religiach starożytności

Religie starożytności pełne są różnych bogów. Jednak najwyższy bóg obecny w tych religiach wyróżnia się w szczególny sposób.

Pięć tysięcy egzoplanet i żadna podobna do Ziemi

Niedawno naukowcy ogłosili odkrycie ponad 5000 egzoplanet. Ale żadna z tych planet nie nadaje się do życia. Ziemia wciąż pozostaje wyjątkowa.
Skip to content