test
Autorzy Adrian Zarański

Adrian Zarański

Czy cywilizacja potrzebuje religii?

Wielu ateistom marzy się cywilizacja bez religii. Czy jednak ateizm posiada cechy, które pozwoliłyby stworzyć i utrzymać taką cywilizację?

Czy Ewangelie są pełne sprzeczności?

Ewangelie to sprawozdania o życiu Jezusa, uważane za natchnione przez Boga. Co jednak zrobić ze sprzecznościami między nimi?

Manuskrypty Nowego Testamentu i ich warianty tekstualne

Czy manuskrypty Nowego Testamentu zawierają inną treść niż nasze współczesne Biblie? Przyjrzyjmy się wariantom tekstualnym tych manuskryptów.

Czy Nowy Testament to wiarygodne źródło?

Czy Nowy Testament faktycznie jest wiarygodnym źródłem historycznym ukazującym początki religii chrześcijańskiej?

Proroctwa o Jezusie Chrystusie i rachunek prawdopodobieństwa

W Biblii znajdujemy liczne proroctwa mesjańskie. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogły się one wypełnić w osobie Jezusa Chrystusa?

Skąd pochodzi Bóg?

Skąd pochodzi Bóg? Czy może istnieć coś bardziej doskonałego niż On? Zastanówmy się nad tymi i innymi pytaniami o nasze pochodzenie.

Zaćmienie Słońca 8 kwietnia 2024 w Ameryce Północnej – krótka relacja z wyprawy

Niedawno pisaliśmy, czym jest zaćmienie Słońca. Teraz zapraszamy na krótką relację z wyprawy do USA na wydarzenie z 8 kwietnia 2024 roku!

Czy wieloświat naprawdę istnieje?

Wieloświat to hipoteza próbująca odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w ogóle istniejemy. Ale generuje tylko kolejne pytania bez odpowiedzi.

Postmodernizm kontra prawda

Postmodernizm, nurt powstały w XX wieku, odrzucił prawdę jako wartość obiektywną. Czy zatem prawda faktycznie obroni się sama?

Historia liczenia gwiazd, czyli jak wielki jest Wszechświat?

Wszechświat jest naprawdę ogromny, ale wiemy to dopiero od ok. 100 lat. Tymczasem dawniej znano tylko ograniczoną liczbę gwiazd.
Skip to content