Według ewolucjonistycznej chronologii dinozaury wyginęły dziesiątki milionów lat temu. Krew, kolagen i miękka tkanka „nie mogą przetrwać 65 milionów lat” – stwierdziła paleontolog Mary Schweitzer z Uniwersytetu Karoliny Północnej1. Mimo to, jak dotąd przebadano już kości kilkudziesięciu dinozaurów, które zawierają krew i miękką tkankę. Czyżby skamieliny dinozaurów liczyły sobie tysiące, a nie miliony lat?
„Mary, ci cholerni kreacjoniści będą cię za to kochać”
W 2005 roku doszło do bodaj największego odkrycia w dziejach paleontologii. Kilka lat wcześniej Jack Horner wydobył kości kolejnego skamieniałego tyranozaura ze skały w Hell Creek w stanie Montana. Nie było w tym nic nadzwyczajnego poza tym, że okaz nie mieścił się do helikoptera, a dla ciężarówki nie było tam drogi. Horner postanowił złamać jego kończyny na potrzeby transportu. Wówczas doznał szoku: wnętrze kości było nieskamieniałe…
Kości tego dinozaura otrzymała do przebadania paleontolog Mary Schweitzer. Stwierdziła bez cienia wątpliwości, że kości tyranozaura zawierają krew i miękką tkankę. Widok czerwonych ciałek krwi w kościach dinozaura był dla niej wstrząsem, gdyż zdawała sobie sprawę, że taki materiał nie może przetrwać milionów lat. Jak później wyznała: „Dostałam gęsiej skórki, bo każdy wie, że takie rzeczy nie mogą przetrwać 65 milionów lat”2.
Tkanka zwierzęcia ulega po śmierci szybkiemu rozkładowi, w tym naczynia krwionośne, kolagen i mięśnie. Jedynie kości mogą przetrwać dłużej, gdy skamienieją. Dlatego biolodzy powszechnie uważali, że taki materiał nie może przetrwać więcej niż sto tysięcy lat3. Schweitzer powiedziała: „Patrzyłam na to i znów patrzyłam, myśląc: To jest niemożliwe. Czerwone ciałka krwi nie mogą przetrwać”4.
Schweitzer zadzwoniła z tą wiadomością do czołowego ewolucjonistycznego paleontologa Jacka Hornera, który wydobył tego tyranozaura. Kiedy upewnił się, co znalazła w jego kościach przeklął i powiedział: „Mary, ci cholerni kreacjoniści będą cię za to kochać”. Znając jego stosunek do kreacjonistów, szybko odpowiedziała: „Jack, to jest twój dinozaur”5.

Kolejne dinozaury z miękką tkanką i kolagenem
Mary Schweitzer zbadała od tamtego czasu wiele innych skamielin dinozaurów, z takim samym wynikiem6. W sumie przebadano już dziesiątki skamieniałych dinozaurów oraz kilkadziesiąt innych gadów, ptaków i morskich stworzeń, których skamieniałe kości zawierają ciałka krwi oraz miękką tkankę7. Stwierdzono w nich obecność hemoglobiny, elastyny, osteokalcyny, histonu, albuminy i kolagenu8. Hemoglobinę znaleziono również w skamielinie mozazaura9. Przykładów dowodzących obecności niezmineralizowanego organicznego materiału w skamielinach jest już tak wiele, że Brian Thomas obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Liverpoolu, która je omawia10.
Kolagen znaleziono w skamielinie dinozaura datowanego przez ewolucjonistów na 195 milionów lat11. Uczeni studiujący tafonomię kolagenu stoją na stanowisku, że ulega on całkowitemu rozkładowi w ciągu 300-900 tysięcy lat12. Jak napisali autorzy nowej książki o dinozaurach: „Ewolucjoniści utrzymują, że ostatni dinozaur wyginął 66 milionów lat temu, a jednak kolagen jest w nich wciąż obecny. Wynika z tego oczywisty wniosek: nie można liczyć w milionach lat wieku ich kości”13.
Dogmat wiary ewolucjonistów
Niektórzy kreacjonistyczni uczeni podejrzewali, że skamieliny dużych zwierząt mogą jeszcze zawierać krew, skoro upłynęło zaledwie kilka tysięcy lat od ich śmierci w potopie14. Natomiast ewolucjonistyczni uczeni nigdy nie brali pod uwagę ewentualności, że taki materiał może przetrwać w kościach dinozaurów, ponieważ wyznają dogmat, że wymarły one 65 milionów lat temu.
Z powodu tego dogmatu Mary Schweitzer nie mogła znaleźć pisma naukowego, które opublikowałoby artykuł o tym odkryciu stulecia15. Powiedziała: „Od jednego z redaktorów usłyszałam, że fakty są nieważne, skoro wiadomo, że taka rzecz jest niemożliwa, a gdy zapytałam go, czy jakieś fakty mogą zmienić jego zdanie w tej sprawie, odpowiedział: Żadne”16. Nie mamy do czynienia z nauką, bo naukę można kwestionować. Mamy do czynienia z propagandą.
O odkryciu miękkiej tkanki w kościach tyranozaura Schweitzer napisała w piśmie Science w 2005 roku17, a jego okoliczności opisał szerzej dopiero magazyn Discover w 2006 roku w artykule zatytułowanym „Niebezpieczne odkrycie”18. Dlaczego niebezpieczne? Bo kwestionuje miliony lat. Zasygnalizowano to na samym wstępie: „Kiedy nieśmiała pani paleontolog znalazła miękką, świeżą tkankę wewnątrz kości udowej tyranozaura, usunęła granicę między przeszłością i teraźniejszością. I wybuchło piekło”19.
Tą granicą jest dogmat, że dinozaury wyginęły 65 milionów lat temu. Ich krew i miękka tkanka świadczą, że prawda leży po stronie „tych cholernych kreacjonistów”, jak nazwał ludzi wierzących zgodnie z Biblią w stworzenie i potop jeden z głównych krzewicieli ewolucjonistycznego dogmatu, paleontolog Jack Horner.
Polecamy również poniższe artykuły:
- Dinozaur, którego się nie spodziewano
- Dinozaur z pełnym żołądkiem na dnie oceanu
- Dinozaury sąsiadami ludzi
- Średniowieczny smok – prawdziwy czy wymyślony?
Przypisy
- S. Kruglinski, A. Burdick, M. Schweitzer, E. Kandel, B. Yeoman, Schweitzer’s Dangerous Discovery, „Discover”, 27/4, kwiecień 2006.
- Ibid.
- V. Morell, Dino DNA: The Hunt and the Hype, „Science”, 261/5118, 1993, s. 160.
- H. Fields, Dinosaur Shocker, „Smithsonian”, maj 2006.
- J. Horner, J. Gorman, How to build a dinosaur: The new science of reverse evolution, New York: Dutton, 2009, s. 80-81.
- M. Schweitzer, J. R. Horner, Soft-Tissue Vessels and Cellular Preservation in Tyrannosaurus rex, „Science”, 307/5717, 2005, s. 1952-1955; M. Schweitzer, T. Staedter, The Real Jurassic Park, „Earth”, czerwiec 1997, s. 55-57.
- B. Thomas, A Review of Original Tissue Fossils and Their Age Implications, Proceedings of the International Conference on Creationism, t. 7, artykuł 14, 2013; B. Thomas, J. Tay, List of Biomaterial Fossil Papers, w: J. Sarfati, J. Tay, Titans of the Earth, Sea, and Air, New York, 2022, s. 189.
- C. Wieland, Sensational Dinosaur Blood Reports, „Creation Ex Nihilo”, 19/4, 1997, s. 42-43.
- B. Thomas, Original tissue fossils cannot be millions of years old, w: H. M. Morris III (red.), Creation Basics & Beyond, New York, 2022, s. 272.
- B. Thomas, Ancient and Fossil Bone Collagen Remnants, El Cajon, 2019.
- Y.-C. Lee, C.-C. Chiang, P.-Y. Huang, C.-Y. Chung, T. D. Huang, C.-C. Wang, C.-I. Chen, R.-S. Chang, C.-H. Liao, R. R. Reisz, Evidence of preserved collagen in an Early Jurassic sauropodomorph dinosaur revealed by synchrotron FTIR microspectroscopy, „Nature Communications”, t. 8, 14220, 2017.
- M. Buckley, M. Colins, Collagen survival and its use for species identification in Holocene-lower Pleistocene bone fragments from British archaeological and paleontological sites, „Antiqua”, 1/1, wrzesień 2011, cyt. w: J. Sarfati, J. Tay, Titans of the Earth, Sea, and Air, New York, 2022, s. 191.
- J. Sarfati, J. Tay, Titans of the Earth…, op. cit., s. 191.
- C. Wieland, Sensational Dinosaur…, op. cit.
- M. Schweitzer, T. Staedter, The Real Jurassic Park…, op. cit., s. 55.
- S. Kruglinski, A. Burdick, M. Schweitzer, E. Kandel, B. Yeoman, Schweitzer’s Dangerous Discovery…, op. cit.
- M. Schweitzer, J. R. Horner, Soft-Tissue Vessels and Cellular Preservation…, op. cit.
- S. Kruglinski, A. Burdick, M. Schweitzer, E. Kandel, B. Yeoman, Schweitzer’s Dangerous Discovery…, op. cit.
- Ibid., s. 37.
© Źródło zdjęcia głównego: Canva.