Spike Psarris - Wielki Wybuch nigdy się nie wydarzył [LEKTOR PL]

Mówi się nam, że nasz Wszechświat powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu, około 14 miliardów lat temu. Programy naukowe, podręczniki i inne media twierdzą, że istnieje na to wiele dowodów. Ale czy to prawda? W tej prezentacji zbadamy teorię Wielkiego Wybuchu. Przekonamy się, że nie tylko nie ma ona solidnych dowodów, ale przeczy również kilku ważnym prawom nauki. Ogólnie rzecz biorąc, przekonamy się, że Wielki Wybuch nie jest dobrym modelem naukowym.

Spike Psarris - Nasz Układ Słoneczny: Dowód Stworzenia [LEKTOR PL]

Ta prezentacja omawia wszystkie planety w naszym Układzie Słonecznym (oraz kilka ich księżyców), pokazując, jak każda z nich dyskredytuje teorie ewolucyjne. Zawiera około 100 zdjęć wykonanych z różnych sond kosmicznych i Kosmicznego Teleskopu Hubble'a.

Spike Psarris - Czego nie powiedziano ci o astronomii - część 2: Nasze stworzone gwiazdy i galaktyki [LEKTOR PL]

W tej prezentacji wyruszysz w podróż poza Układ Słoneczny i będziesz odkrywać cały Kosmos dzięki 130 zapierającym dech w piersiach zdjęciom, filmom i grafikom pochodzącym z NASA oraz z innych źródeł. Świeckie modele astronomiczne nie potrafią wyjaśnić pochodzenia ciał niebieskich. Z kolei biblijny opis stworzenia jest zgodny z tym, co widzimy.

Spike Psarris - Fizyka Obala Ateistyczne Kosmologie [LEKTOR PL]

Jakie jest pochodzenie kosmosu? Kreacjoniści wierzą, że Wszechświat jest dziełem naszego Boga Stwórcy. Natomiast ateiści twierdzą, że Wszechświat powstał podczas Wielkiego Wybuchu, mniej więcej 14 miliardów lat temu. W tej prezentacji były ateista Spike Psarris omawia niektóre dowody przeciwko ateistycznym twierdzeniom oraz pokazuje, że ateistyczne podejście do kosmologii jest wewnętrznie sprzeczne.

Spike Psarris - Młoda Ziemia, Młody Wszechświat [LEKTOR PL]

Ta prezentacja omawia dowody na to, że nasza Ziemia jest młoda, że nasz Układ Słoneczny jest młody oraz że Wszechświat również jest młody - wbrew teorii ewolucji, która głosi, że to wszystko jest stare.